-
DOM PRZY ŚWIERKOWEJ
Wpisz swój e-mail |
Wysyłka w ciągu | 48 godzin |
Cena przesyłki | 0 |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zostaw telefon |
DOM JEDNORODZINNY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM - DOM PRZY ŚWIERKOWEJ - (dostępny również w wersji odbicia lustrzanego)
Budynek spełnia nowe Warunki Techniczne 2021 w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych i wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
4 pokoje, kuchnia, jadalnia, salon, łazienka, pralnia, garderoba, kotłownia, garaż
DANE TECHNICZNE BUDYNKU:
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA DOMU: 107,7 m2
POWIERZCHNIA GARAŻU: 16,6 m2
POWIERZCHNIA PODŁÓG 136,30 m2
POWIERZCHNIA ZABUDOWY 89,85 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 215,62 m2
KUBATURA 619,06 m3
WYSOKOŚĆ BUDYNKU 9,10 m
KĄT NACHYLENIA DACHU 40°
MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI (szerokość x długość) 19,00m m x 16,45 m (przy jednym segmencie)
KONSTRUKCJA I ZASTOSOWANE MATERIAŁY:
- fundamenty - ława żelbetowa lub płyta fundamentowa
- ściany fundamentowe - bloczki betonowe lub pustaki zasypowe gr 24 cm
- ściany nadziemia - Porotherm lub beton komórkowy gr 24 cm
- strop - Filigran lub gęstożebrowy Rector/Teriva
- wysokość ścianki kolankowej - 137 cm
- dach - dwuspadowy symetryczny, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną
- ogrzewanie - źródło ciepła - kocioł na pelety- alternatywa kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe
- wentylacja - grawitacyjna
PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY:
Dom przy Świerkowej to propozycja budynku do zabudowy bliźniaczej dla wąskich działek z wejściem do budynku umieszczonym po przeciwległych stronach. Funkcjonalny i nowocześnie prezentujący się dom o ciekawej bryle - to zwięzła charakterystyka tego budynku. Tradycyjny dach dwuspadowy pokryty dachówką ceramiczną w kolorze antracytu oraz drewniane elementy wykończenia elewacji połączono z biało-szarą kolorystyką ścian i stalowo-szklanymi panelami portfenetrów przy drzwiach tarasowych na poddaszu. Pozwoliło to nadać efekt nowoczesnego designu budynkowi o tradycyjnym charakterze. Jest on idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort a jednocześnie prostotę. Wejście główne do budynku zlokalizowano w centralnie usytuowanym praktycznym podcieniu powstałym po cofnięciu fasady w części parteru. Od strony ogrodu zaprojektowano przestronny taras do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wnętrze zaskakuje swoją przestrzenią. W reprezentacyjnym salonie jest dość miejsca na wygodną narożną sofę na której mieszkańcy mogą relaksować się przed kinem domowym lub spędzać romantyczne chwile przy trzaskającym w kominku ogniu. Strefa dziennego wypoczynku połączona jest z jadalnią o wymiarach wystarczających aby pomieścić liczną rodzinę podczas codziennych posiłków jak również pozwala na organizowanie małych rodzinnych uroczystości. W otwartej kuchni nie zabrakło miejsca na wygodny wysoki blat kuchenny przy którym można spożywać szybkie posiłki. Pomieszczenie jest doświetlane praktycznym oknem z widokiem na podjazd. W przestrzeni pod wygodnymi schodami na poddasze znajduje się toaleta. Na górnej kondygnacji jest dość miejsca na urządzenie czterech pokoi. Przestronna sypialnia doświetlona jest przeszklonym panoramicznym portfenetrem sprawiającym iż w pomieszczeniu nie zabraknie światła nawet podczas ponurej aury za oknem. Takie samo rozwiązanie doświetlenia przyjęto w pokojach umieszczonych od frontu budynku. Na kondygnacji tej znajduje się również duża łazienka z prysznicem, wanną i podwójną umywalką oraz ergonomiczna pralnia i praktyczna garderoba. Na parterze w części gospodarczej zaprojektowano garaż z miejscem na jedno auto i sprzęt ogrodowy oraz kotłownię z niezależnym wyjściem na zewnątrz z wygodną pochylnią.
ŚREDNIE KOSZTY BUDOWY DOMU W IV KWARTALE 2019:
Podane ceny mają charakter orientacyjny. Rzeczywisty koszt budowy zależny jest od wielu czynników takich jak np. lokalizacja budowy, marża wykonawcy czy jakość użytych materiałów budowlanych.
- System zlecony:
całkowity koszt budowy 420 000 zł
- System gospodarczy:
całkowity koszt budowy 337 000 zł