-
DOM PRZY SOSNOWEJ
Wpisz swój e-mail |
Wysyłka w ciągu | 48 godzin |
Cena przesyłki | 0 |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zostaw telefon |
DOM JEDNORODZINNY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM - DOM PRZY SOSNOWEJ
Budynek spełnia nowe Warunki Techniczne 2021 w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych i wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
3 pokoje, kuchnia, jadalnia, salon, 2 łazienki, garaż
DANE TECHNICZNE BUDYNKU:
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA DOMU: 101,0 m2
POWIERZCHNIA GARAŻU: 21,5 m2
POWIERZCHNIA PODŁÓG 138,50 m2
POWIERZCHNIA ZABUDOWY 90,61 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 210,45 m2
KUBATURA 599,80 m3
WYSOKOŚĆ BUDYNKU 9,10 m
KĄT NACHYLENIA DACHU 40°
MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI (szerokość x długość) 16,05 m x 20,25 m (przy jednym segmencie)
KONSTRUKCJA I ZASTOSOWANE MATERIAŁY:
- fundamenty - ława żelbetowa lub płyta fundamentowa
- ściany fundamentowe - bloczki betonowe lub pustaki zasypowe gr 24 cm
- ściany nadziemia - Porotherm lub beton komórkowy gr 24 cm
- strop - Filigran lub gęstożebrowy Rector/Teriva
- wysokość ścianki kolankowej - 120 cm
- dach - dwuspadowy symetryczny, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną
- ogrzewanie - źródło ciepła - kocioł na pelety- alternatywa kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe
- wentylacja - grawitacyjna
PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY:
Dom przy Sosnowej to propozycja budynku do zabudowy bliźniaczej który idealnie sprawdzi się również w zabudowie szeregowej. Budynek charakteryzuje funkcjonalność a zaprojektowany został w tradycyjnym stylu z wykorzystaniem materiałów i rozwiązań zgodnych z aktualnymi trendami w architekturze. Tradycyjny dach dwuspadowy pokryty dachówką ceramiczną w kolorze antracytu oraz kamienna okładzina elewacji w strefie wejściowej zostały skonfrontowane z odcieniami modnej szarości na ścianach lukarn, drewnianych elementach więźby oraz stolarką okienną i drzwiową w tej samej kolorystyce, tworząc spójną całość. Nowoczesnym akcentem są również stalowo-szklane balustrady balkonów oraz duże przeszklenia okien i drzwi tarasowych. To wszystko pozwoliło nadać efekt nowoczesnego designu budynkowi o tradycyjnym charakterze. W centralnie umieszczonej lukarnie przykrytej dwuspadowym dachem umieszczono symetrycznie dwoje przeszklonych drzwi prowadzących z pokoju oraz łazienki na balkon, pełniący jednocześnie funkcję praktycznego zadaszenia nad wejściem głównym do budynku. Od strony ogrodu zaprojektowano przestronny taras na którym mieszkańcy mogą spędzać czas korzystając z uroków ciepłych letnich dni i wieczorów. Pomieszczenia w domu zostały rozmieszczone w przemyślany i intuicyjny sposób. Przy wejściu do budynku zaprojektowaliśmy funkcjonalną kuchnię którą doświetla szerokie okno z widokiem na podjazd. W przestronnym salonie jest dość miejsca na szeroką wygodną sofę oraz fotele na których mieszkańcy mogą relaksować się przed kinem domowym lub w chłodniejsze dni rozkoszować się widokiem ogrodu spoglądając przez panoramiczne drzwi tarasowe przy filiżance gorącej aromatycznej kawy. Strefa dziennego wypoczynku połączona jest z jadalnią o wymiarach wystarczających aby pomieścić liczną rodzinę podczas codziennych posiłków jak również pozwala na organizowanie małych rodzinnych uroczystości. Na parterze nie zabrakło miejsca na łazienkę z prysznicem dającym możliwość szybkiego odświeżenia się podczas intensywnego dnia. Na górnej kondygnacji na którą prowadzą wygodne schody znalazło się dość miejsca dla trzech komfortowych pokoi z balkonami. Pokoje doświetlone sąprzeszklonymi panoramicznymi drzwiami tarasowymi sprawiającymi iż w pomieszczeniach nie zabraknie światła nawet podczas ponurej aury za oknem. Na kondygnacji tej znajduje się również duża łazienka z prysznicem i wanną w której można zażywać relaksujących długich kąpieli po ciężkim dniu. W części gospodarczej na parterze znajdziemy garaż z miejscem na jedno auto.
ŚREDNIE KOSZTY BUDOWY DOMU W I KWARTALE 2021:
Podane ceny mają charakter orientacyjny. Rzeczywisty koszt budowy zależny jest od wielu czynników takich jak np. lokalizacja budowy, marża wykonawcy czy jakość użytych materiałów budowlanych.
- System zlecony:
całkowity koszt budowy 427 000 zł
- System gospodarczy:
całkowity koszt budowy 342 000 zł