-
DOM PRZY SOSNOWEJ 88
Wpisz swój e-mail |
Wysyłka w ciągu | 48 godzin |
Cena przesyłki | 0 |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zostaw telefon |
DOM JEDNORODZINNY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM - DOM PRZY SOSNOWEJ 88 - (dostępny również w wersji odbicia lustrzanego)
4 pokoje, sypialnia z garderobą, kuchnia z jadalnią, salon, dwie łazienki, pralnia
- Budynek spełnia nowe Warunki Techniczne 2021 w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych i wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
- Projekt w nowej formie 3+3. Zgodnie ze zmianą w Prawie Budowlanym 2021, w skład dokumentacji wchodzą 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego.
- Darmowa wysyłka projektu.
- Zwrot projektu do 30 dni
- Wymiana projektu do 120 dni
- Bezpłatna zgoda na zmiany w projekcie
DANE TECHNICZNE BUDYNKU:
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA DOMU: 116,6 m2
POWIERZCHNIA PODŁÓG 140,50 m2
POWIERZCHNIA ZABUDOWY 93,00 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 217,21 m2
KUBATURA 518,80 m3
WYSOKOŚĆ BUDYNKU 7,15 m
KĄT NACHYLENIA DACHU 35°
MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI 20,05m x 16,80 m
KONSTRUKCJA I ZASTOSOWANE MATERIAŁY:
- fundamenty - ława żelbetowa lub płyta fundamentowa
- ściany fundamentowe - bloczki betonowe lub pustaki zasypowe gr 24 cm
- ściany nadziemia - Porotherm lub beton komórkowy gr 24 cm
- strop - Filigran lub gęstożebrowy Rector/Teriva
- wysokość ścianki kolankowej - 95 cm
- dach - dwuspadowy symetryczny, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną
- ogrzewanie - źródło ciepła - kocioł na pelety- alternatywa kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe
- wentylacja - grawitacyjna
PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY:
Dom przy Sosnowej 88 to propozycja dla osób ceniących proste i funkcjonalne rozwiązania. Regularną prostokątną bryłę z tradycyjnym dachem dwuspadowym pokryto dachówką ceramiczną w kolorze antracytu. W tym samym kolorze wykonano stolarkę okienną i drzwiową. To w połączeniu z drewnianymi elementami wykończenia elewacji i dużymi przeszkleniami w poziomie poddasza pozwoliło nadać efekt nowoczesnego designu budynkowi o tradycyjnym charakterze. Efektowne panoramiczne okno narożne na elewacji frontowej wokół którego zaprojektowano opaskę w kolorze stolarki wizualnie powiększa i uwydatnia okno na tle białej elewacji parteru i nadaje budynkowi nieszablonowego wyglądu. W poziomie stropu wykonano boniowanie odcinające górną część elewacji w odcieniu szarości, współgrającej z elementami stali nierdzewnej i szkła portfenetrów co nadaje budynkowi nuty awangardowego wyglądu. Wejście główne do budynku zostało przysłonięte przedłużonym okapem dachu głównego dając mieszkańcom oraz gościom komfort użytkowania przy niesprzyjającej pogodzie. Od strony ogrodu zaprojektowano drewniany taras dający możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Wyjście z salonu na taras prowadzi przez szerokie przeszklone drzwi tarasowe wspaniale doświetlające wnętrze. W przestronnym salonie jest dość miejsca na szeroką sofę oraz fotele na których mieszkańcy mogą relaksować się przed kinem domowym lub w chłodniejsze dni rozkoszować się widokiem ogrodu, spoglądając przez panoramiczne okno przy filiżance gorącej aromatycznej kawy. Strefa dziennego wypoczynku połączona jest z jadalnią na tyle obszerną, aby pomieścić liczną rodzinę podczas codziennych posiłków jak również pozwala na organizowanie małych rodzinnych uroczystości. Jadalnia płynnie przechodzi w wygodną kuchnię, w której zaprojektowano okno narożne dające użytkownikom komfort obserwowania terenu przed domem i jednoczesnego podziwiania ogrodu. Na parterze znajduje się również łazienka z wanną i prysznicem służącym do szybkiego odświeżenia się w trakcie intensywnego dnia oraz funkcjonalna pralnia w której zainstalowano kocioł gazowy . Na poddaszu znajduje się sypialnia z garderobą i dwa pokoje, doświetlone przeszklonymi panoramicznymi portfenetrami sprawiającymi iż w pomieszczeniach nie zabraknie światła nawet podczas ponurej aury za oknem. Na kondygnacji tej znajduje się również duża łazienka z prysznicem, wanną i podwójną umywalką.
ŚREDNIE KOSZTY BUDOWY DOMU W I KWARTALE 2021:
Podane ceny mają charakter orientacyjny. Rzeczywisty koszt budowy zależny jest od wielu czynników takich jak np. lokalizacja budowy, marża wykonawcy czy jakość użytych materiałów budowlanych.
- System zlecony:
całkowity koszt budowy 458 000 zł
- System gospodarczy:
całkowity koszt budowy 366 000 zł