-
DOM PRZY MALINOWEJ 18
Wpisz swój e-mail |
Wysyłka w ciągu | 48 godzin |
Cena przesyłki | 0 |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zostaw telefon |
DOM JEDNORODZINNY PARTEROWY - DOM PRZY MALINOWEJ 18 - (dostępny również w wersji odbicia lustrzanego)
- Budynek spełnia nowe Warunki Techniczne 2021 w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych i wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
- Projekt w nowej formie 3+3. Zgodnie ze zmianą w Prawie Budowlanym 2021, w skład dokumentacji wchodzą 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego.
- Darmowa wysyłka projektu.
- Zwrot projektu do 30 dni
- Wymiana projektu do 120 dni
- Bezpłatna zgoda na zmiany w projekcie
3 pokoje, sypialnia z garderobą, kuchnia z jadalnią i spiżarnią, salon, łazienka, wc, pralnia, kotłownia, garaż
DANE TECHNICZNE BUDYNKU:
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA DOMU: 156,1 m2
POWIERZCHNIA GARAŻU: 48,2 m2
POWIERZCHNIA PODŁÓG 209,60 m2
POWIERZCHNIA ZABUDOWY 56,17 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 327,62 m2
KUBATURA 1484,21 m3
WYSOKOŚĆ BUDYNKU 8,80 m
KĄT NACHYLENIA DACHU 35°
MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI 25,96 x 26,10 m
KONSTRUKCJA I ZASTOSOWANE MATERIAŁY:
- fundamenty - ława żelbetowa lub płyta fundamentowa
- ściany fundamentowe - bloczki betonowe lub pustaki zasypowe gr 24 cm
- ściany nadziemia - Porotherm lub beton komórkowy gr 24 cm
- strop - Filigran lub gęstożebrowy Rector
- wysokość ścianki kolankowej - 86 cm
- dach - wielospadowy symetryczny, więźba drewniana lub wiązary dachowe drewniane-deskowe, pokrycie dachówką ceramiczną
- ogrzewanie - źródło ciepła - kocioł na pelety- alternatywa kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe
- wentylacja - grawitacyjna
PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY:
Dom przy Malinowej 18 to jedna z propozycji budynku mieszkalnego jednorodzinnego parterowego z garażem dwustanowiskowym. Budynek posiada niską, nieregularną bryłę nowocześnie wykończoną zgodnie z obecnymi trendami w architekturze. Przed wejściem głównym do budynku zaprojektowano zadaszenie wychodzące z bryły dachu głównego i chroniące użytkowników oraz przybyłych gości przed niepogodą. Od strony ogrodu zaprojektowano taras w podcieniu służący do wypoczynku na świeżym powietrzu podczas gorszej aury. Taras w podcieniu łączy się z panoramicznym tarasem na otwartej przestrzeni, gdzie użytkownicy mogą rozkoszować się wypoczynkiem pod gołym niebem. W budynku wyraźnie wydzielono strefy dzienną i nocną co pozwala na komfortowe użytkowanie. W strefie dziennej uwagę przykuwa przestronny salon z dużymi przeszklonymi drzwiami prowadzącymi wprost na taras. Strefa dziennego wypoczynku połączona jest z jadalnią o wymiarach wystarczających aby pomieścić liczną rodzinę podczas codziennych posiłków, jak również pozwala na organizowanie małych rodzinnych uroczystości poprzez zwiększenie jej kosztem salonu. W obszernej kuchni nie zabrakło miejsca na wygodną wyspę kuchenną a pomieszczenie jest znakomicie doświetlane efektownym oknem narożnym. Dzięki temu można jednocześnie obserwować teren przed domem i cieszyć się widokiem ogrodu. W strefie dziennej zlokalizowano również małą toaletę z dyskretnie przysłoniętym wejściem z przedpokoju oraz pralnię i szafę wnękową. W strefie nocnej znajdują się trzy wygodne pokoje, sypialnia z garderobą oraz oczywiście łazienka z prysznicem i wanną pozwalającą na kojące gorące kąpiele. Całość budynku uzupełnia wysunięta bryła garażu dwustanowiskowego z kotłownią. W przestrzennym garażu znajdzie się również miejsce na sprzęty gospodarcze oraz ewentualny kącik majsterkowicza. Z kotłowni oraz z garażu prowadzą na zewnątrz budynku niezależne drzwi ułatwiając w ten sposób znacznie obsługę budynku.
ŚREDNIE KOSZTY BUDOWY DOMU W I KWARTALE 2021:
Podane ceny mają charakter orientacyjny. Rzeczywisty koszt budowy zależny jest od wielu czynników takich jak np. lokalizacja budowy, marża wykonawcy czy jakość użytych materiałów budowlanych.
- System zlecony:
całkowity koszt budowy 693 000 zł
- System gospodarczy:
całkowity koszt budowy 532 000 zł